TECHNOLOGIE

Inovativní technologie nám dovoluje pracovat v různých režimech a za použití široké škály abraziv.


Užitá technologie na bázi Soda/Dustless Blasting® čistí povrchy rychleji, a to až 3x v porovnání s klasickou metodou pískování. Zároveň spotřebuje méně čistícího materiálu díky vyšší síle dopadu abrazivních částic na povrch, umožňuje snížit prašnost a také dovoluje odstranit nečistoty, se kterými mají běžné pískovačky potíže. Tryskat můžeme v režimu na sucho, s vodní clonou, nebo vodním mixem. Zatímco z běžně používaných zařízení proudí abrazivum rychlostí 250-300 km/h, z našeho zařízení proudí soda rychlostí až 965 km/h a těžší abrazivum až 800 km/h. Díky této rychlosti je možné vyčistit více plochy za stejný čas a zároveň tak snížit spotřebu materiálu.

Nový design stroje dovoluje provádět práci kdekoliv a za všech povětrnostních podmínek, mráz ani déšť nás nezastaví.

Námi nabízená metoda čištění je jednoduše rychlejší a bezpečnější. Nepoužíváme žádné chemikálie, ale ekologická abraziva (ve vodě rozpustná a biologicky odbouratelná), díky tomu neohrožujeme čištěný povrch, okolní přírodu ani Vaše zdraví.


Čistění lze provádět sodou, pískem, drceným sklem, keramickými kuličkami, korundem, ořechovými skořápkami a spoustou dalších abraziv.

Zatímco soda je vhodnější pro jemné materiály, písek spolehlivě odstraňuje větší znečištění, rez, hrubší nátěry. Vždy tedy záleží na tom, jaký povrch budeme čistit a výběr abraziva tak vždy přizpůsobujeme potřebám Vaší zakázky.


Soda jako abrazivum rozšiřuje možnosti stávajících metod pískování. Na rozdíl od pískování je tryskání sodou neinvazivní. Soda je lehčí a měkčí než písek a ošetřovaný povrch tak zanechává hladký a nenarušený. Písek se při dopadu na povrch lepí, způsobuje drsnost a tak s ním není možné čistit sklo a jiné choulostivé povrchy jako je například guma či plast. Po vyčištění skla sodou zůstává povrch hladký a u tenkých plechů není povrch nijak deformovaný.

Soda však není náhradou písku v metodách čištění, stejně jako písek není náhradou sody. Jedná se o dvě různé látky s různými účinky a spektrem využití.

.


.

.
.

.